12 marca 2007

Recenzje? czemu nie

Ostatnio coś sobie postanowiłem. Mam zamiar stworzyć kurs doskonały...kurs programowania w C++. Ładnie brzmi co nie :D ? No ale jak się okazuje, to nie takie proste! Wyobrażacie sobie, że czytacie książkę napisaną przez kogoś, kto sam jeszcze za wiele nie umie. Gdybym napisał swój kurs, czy książkę, to właśnie taka by ona była.


Nie taki diabeł straszny jak go malują

W programowaniu siedzę od 4 lat (od pierwszej klasy liceum). I mam ogromne pretensje do siebie, że dopiero wtedy zacząłem programować. "Dlaczego?" zapytacie...albo pomyślicie sobie "to trzeba było zacząć wcześniej". No ale cóż... tak się nie stało, bo... sądziłem, że nie jestem godzien :) Podobno nie tylko ja miałem takie zdanie o programowaniu zanim zacząłem kodzić. Jak byłem młody jakoś sobie ubzdurałem, że programowanie to jakaś czarna magia.. że trudne, że trzeba duuużo umieć, żeby w ogóle zacząć. B Z D U R A.


Czy zatem jestem godzien?

Jeżeli trafiłeś na tego bloga przypadkiem i jeszcze nie masz nic wspólnego z programowaniem, to mogłeś sobie zadać to pytanie. Owszem, godzien jesteś ;) Jeżeli tylko chcesz, to jest bardzo łatwa droga do stania się programistą... łatwa ( ale wcale nie taka króciutka ;) ). Szkoda, że nie mogę się przenieść w czasie...np 10 lat wstecz... Poszedł bym do swojego domu i położyłbym na swoim biurku (na biurku wówczas 10 letniego chłopca), książkę o programowaniu. Uważam, że jeżeli ktoś w wieku 10 lat mówi, że chce zostać informatykiem, to znaczy to, że przynajmniej powinien spróbować poprogramować. Tak samo jak 7-10 letnie dzieci posyła się do szkoły muzycznej...żeby spróbowały, a potem same zadecydowały.

Kurs doskonały

Obiecuje, wam że taki stworzę! Zanim jednak to się stanie muszę wszystko zaplanować, przemyśleć i jeszcze wiele się nauczyć. Skąd sam nauczyłem się programowania? 4 lata temu, mój nauczyciel informatyki (na kółku) pożyczył mi swoją książkę: "Symfonia C++ - Jerzego Grębosza". I to właśnie sprawiło, że "zakochałem" się w kodzeniu. Jak sam autor pisze na wstępie "ta książka jest napisana w stylu 'Patrzcie jakie to proste', a nie 'patrzcie jaki jestem mądry'. I faktycznie..to jest bardzo proste! Uważam, że umie dużo...ale jeszcze stosunkowo za mało! Jeżeli po lekturze jednej książki chciałbym napisać własną, to była by ona tylko kiepską kopią tej przeczytanej. Na tej stronie będę z wami dzielił moimi odczuciami po przeczytaniu kolejnych książek o programowaniu w C\C++. Będę wytykał im, błędy i chwalił za pomysłowość. Chcę oszczędzisz Ci wiele pracy, żebyś nie czytał czegoś czego czytać nie warto. Chce także stworzyć "ścieżkę nauki", podpowiadać Ci za jaką książkę masz chwycić najpierw, a którą należy czytać następną.

Recenzja i ranking książek C++

Mniej więcej coś takiego chcę stworzyć. Pierwsza recenzja już w następnym poście. A potem już na bieżąco.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz