4 maja 2010

Filtry i katalogi IMAP vs. gmail labels


Osoby korzystające z klientów poczty, które jednocześnie sortują sobie z ich pomocą otrzymywane e-maile, mogły natknąć się na pewną denerwującą rzecz. Otóż bardzo popularna skrzynka jaką jest gmail interpretuje owe foldery jako labele w swoim webowym interfejsie. Raz na jakiś czas zachodzi potrzeba skorzystania z webowego interfejsu...czy to na uczelni, u kolegi czy w podróży.

I generalnie nie było by żadnego problemu, gdyby nie foldery zagnieżdżone. Prosty screenshoot chyba lepiej odzwierciedla problem. Niektórych folderów nie da się przeczytać w całości, gdyż najzwyczajniej nie mieszczą się na ekranie. Ktoś może twierdzić, że wystarczy nie robić tak wielu zagnieżdżeń, ale ja akurat tak lubię :P




Nested Labels 

Częściowym rozwiązaniem wydaje się być wtyczka Nested Labels, którą możemy włączyć wchodząc w Settings -> Labs i wybierając Enable przy nazwie owej wtyczki.

Efektem działania wtyczki jest wygląd taki jak na screenie drugim. Nie wiem jeszcze dlaczego lecz wtyczka nie do końca poradziła sobie z labelem "zakupy/Allegro/komentarze". Nie mniej jednak uzyskany efekt i tak jest dla mnie dość satysfakcjonujący. Oczywiście jest to tylko obejście problemu, gdyż niektórych dłuższych labeli dalej nie widać w całości. Teoretycznie można by pobawić się jeszcze userSkryptami, co już czynił Wojtek "KosciaK" pisząc user.js'a automatycznie rozwijającego owe labele.

Wersja mobilna


 Ideałem jednak by było gdyby to działało również dla wersji mobilnej m.gmail.com, tak jednak nie jest. No cóż... nie można mieć chyba wszystkie za darmo...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentarz:

  1. Podejrzewam, że chodzi o brak wszystkich etykiet nadrzędnych. Niestety musisz ręcznie utworzyć "zakupy" i "zakupy/Allegro". Jeśli są obie to sprawdź czy na pewno są widoczne.

    OdpowiedzUsuń