27 czerwca 2007

C++ - jakie to proste, trzy pierwsze rozdziały.


Jak obiecałem, tak też robie. Teoretycznie sesje mam już za sobą, zatem biorę się za tworzenie własnego kursu. Do oceny zaawansowanym czytelnikom zostawiam już 3 pierwsze rozdziały kursu. Ponadto, do obejrzenia jest pierwszy odcinek filmu instruktażowego. Mam nadzieje, że wesprzecie mnie swoimi uwagami na temat kursu i filmu. Będe wdzięczny za każdą uwage nawet co do literówki. Można je umieszczać w tym poście jako komentarze, lub co szersze uwagi wysłać mi na e-mail.


 • kurs w formacie pdf można pobrać stąd [366KB]
 • pierwszy odcinek filmu instruktażowego stąd [19MB]No i jeszcze małe ogłoszenie....

Grafik poszukiwany!

Jeżeli zajmujesz się grafika, to byłbym wdzięczny za wykonanie projektu okładki oraz tapety na pulpit do filmów. Wszelki kontakt ze mną poprzez e-mail: noisy.pl@gmail.com oraz poprzez gg:1300000
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 komentarze:

 1. Powiem tak, na pierwszy rzut oka, kurs w PDF nie różni się za bardzo od innych tego typu. Z pewnością trzeba go nieco podrasować od strony wizualnej - głównie przejrzystości (tzw. światło, układ - teraz jest to nieco "zbite" i ciężkie). Moim zdaniem zbyt dużo informacji jak na początek przy opisie pierwszego programu. Proponowałbym albo wrzucić to do sekcji wyżej w jakiejś "pojęcia" (słowniczek) albo inaczej obudować (ramki lub przypisy). Plusem za to jest materiał video. Oczywiście, wymaga on paru poprawek dźwiękowych (dykcja - tępo - głos), a także myślę że można by skrócić pierwszą fazę (szukanie - pobieranie). Reszta jak najbardziej okej. Powiem więcej, uważam że tak zrobiony materiał video powinien być PODSTAWOWY natomiast PDF służyć jako uzupełnienie o szczegóły.

  Pozdrawiam
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początek - co mi się nie podoba :P.
  styl wypowiedzi - będziemy potrzebować(...), "oraz paru innych rzeczy". To razi.
  "na początek wita nas komunikatem" - można było powiedzieć, że jest to informacja o beta wersji, co nie ma dla nas większego znaczenia. Ogólnie ładnie przeprowadzony proces instalacji, bez zbędnych wiadomości. Mało dynamicznie niestety, niepotrzebne przerwy w fonii. Sporo by dał jakiś prosty ambient w tle - choćby dobre midi czy eksport z guitar pro z RSE.

  Co się podoba - proste, jak budowa cepa, nie trzeba nawet umieć instalować programów :). Ogólnie - wszystko jest omówione, niczego nie trzeba się domyślać - positiv.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrzuty ekranu z Deva nie są ładne, podobnie emotki w tekście, niespójność stylów, błędy językowe "pokazać kolegą (!)), przydałoby się napisać o "use namespace std;", wstęp taki sobie.

  Filmiki instruktażowe to przesada, ale jak chcesz to przecież nie zaszkodzą. Przydało by się też treść filmu streścić w książce - nie każdemu się chce/nie każdy może odtworzyć film.

  Ale ogólnie kurs zrobiony dobrze, co prawda jeszcze nic trudnego nie było. Porady dotyczące stylu programowania to dobry pomysł. Jak uda ci się w miarę prosto wytłumaczyć czym są zmienne, funkcje, procedury, tablice, to pójdzie już z górki.

  Sam kiedyś próbowałem napisać kurs C++, ale sam widzisz, jaka to ciężka praca.

  No i technikalium: tworzenie dokumentów w Wordzie, zapisywanie jako RTF i drukowanie przez wirtualną drukarkę to nie jest rozwiązanie optymalne. Jak się znasz, to rozważ napisanie tego w LaTeX-u. Albo chociaż w HTML+CSS, żeby style były spójne.

  OdpowiedzUsuń