30 listopada 2013

I Ty możesz zostać gwiazdą Internetów - pamiętna poduszka

To był Maj, rok 2012. Podczas podróży autokarem do Paryża, mając bardzo ciekawych kompanów podróży, pewna nieznajoma Pani podzieliła się ze mną i moją żoną, refleksją na temat tego w jaki sposób ona używa swojej poduszki podróżnej, w odróżnieniu od tego jak robią to wszyscy inni, rzekomo nieprawidłowo.

Podczas następnych kilkunastu godzin, mieliśmy okazję przetestować owy sposób. Wpadłem na dość głupi pomysł i stwierdziłem "Hej, Magdalena... nagrajmy krótki filmik, instruktażowy" :)


 


Tak naprawdę miał to być filmik nakręcony dla żartu, dla nas na pamiątkę, który miał nam później przypominać jaki świetny humor mieliśmy podczas całej wyprawy. Coś mnie jednak podkusiło i wrzuciłem ten filmik do Internetu.... i się zaczęło :)Główna serwisów Wykop i JoeMonster

Filmik błyskawicznie wspiął się najpierw na szczyt wykopaliska, a potem na stronę główną, gdzie łącznie uzbierał ogromną ilość 1593 głosów :)
Ktoś inny wrzucił ten sam filmik na joemonstera, tam również on bardzo przypadł ludziom do gustu :)Pojawiły się też bardzo ciekawe komentarze :D


Pomimo tego, że niektóre z tych komentarzy ociekały ironią, to jednak wyjątkowo fajnie się je później czytało :)

I co z tego? Refleksje na temat zaistniałej sytuacji

W sumie nie ma tutaj się niby nad czym zastanawiać. Ot co, po prostu wrzuciłem na YouTube głupi filmik, który nie wiadomo dlaczego został obejrzany przez ponad 100 000 osób! Dlaczego?

Do końca, to w sumie nie mam pojęcia, ale przyznam szczerze, że chciałbym umieć zrozumieć mechanizmy, które zadziałały na korzyść tego filmiku. Nie jedna agencja reklamowa głowi się, jak zrobić materiał, który bez znaczących nakładów dotrze do takiej grupy osób.

Gdyby  zrobić rozkład tego filmiku na czynniki, które mogły mieć wpływ, to mogło by to wyglądać następująco:
  • filmik był bardzo naturalny (kręcony bez przygotowania, ani scenariusza)
  • uśmiechnięty prowadzący :)
  • bohater drugiego planu :D
  • nie brzydka nuta w tle
  • zaskakujący fakt, dotyczący rzeczy, którą każdy zna
Ciekaw jestem, co według Was było tutaj decydujące. Może się zdarzyć w najbliższej przyszłości, że faktycznie będę potrzebował dotrzeć do tak szerokiego audytorium, nawet w tak głupi sposób ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz